Nezařazené · Svatební zvyky

Svatební placky jako stylový doplněk každé svatby

Svatební placky jako stylový doplněk každé svatby

Konečně ten den nastal. Těšili jste se na něj celý rok. Svatba je úžasný a hlavně neopakovatelný zážitek a její plánování zabere spoustu času. A pak to přijde a vy se chystáte vstoupit do manželství. Už máte svatební přípravy za sebou a blíží se ten okamžik, kdy si řeknete své „ano“. Před kostelem se srocují nově příchozí hosté a postupně jim družičky připínají vývazky. Teda… moment! To nejsou vývazky, to jsou svatební placky?!

Myrty, vývazky a voničky

Svatební myrty, vývazky nebo voničky patří k českým svatebním tradicím a lidé si už bez nich svatbu asi ani nedokáží představit. Jaká je ale historie této svatební tradice? Připnutí myrty mělo v minulosti stejný význam, jako má dnes – mělo rozlišit svatební hosty od jiné svatby, která se mohla případně v okolí také konat. Pak tu ale byla ještě jedna tradice, která měla mnohem hlubší význam. Podle staročeského zvyku se svobodným připínala myrta na levou stranu a ženatým či vdaným na pravou stranu. Snadno tak hosté mohli na svatbě poznat, kdo je zadaný a kdo ne a často se právě na svatbě seznámily páry a mládenci si zde našli svou dívku snů.

Nová svatební tradice

V dnešní době tato tradice ale vzala za své a vývazky už dnes skutečně slouží jen k rozlišení svatebčanů. Případně pak ještě můžeme mít myrty s vývazky pro rodiče, družby a nebo svědky, které se vzhledově liší o těch ostatních. Tradice v pravém slova smyslu tedy poznala lehkou změnu. Proč ale nejít ještě dál a nezkusit nějakou stylovější a modernější svatební formu vývazku? Co třeba vyzkoušet svatební placky?

Zkuste svatební placky

Svatební placka je trendy doplněk každé stylové svatby. Na svatební placky si můžete nechat natisknout prakticky cokoliv. Nejčastěji si na svatební placky nechávají snoubenci natisknout datum své svatby a své iniciály. Placky lze ale skutečně potisknout libovolnými motivy. Například skvělým motivem jsou potisky s fotografiemi novomanželů, jejich portréty, fotky z dovolené a nebo vtipné fotky přímo nafocené pro motiv svatební placky.

A proč jsou vlastně svatební placky tak oblíbené a v takové míře nahrazují myrty? Především jde o to, že svatební placka zůstane hostům na památku. Myrta uschne a časem se zkrátka rozpadne. Placka je téměř nesmrtelná a můžete ji i po svatbě nosit hrdě připnutou na oděvu a nebo třeba na tašce a batohu. Placky mohou být opatřeny místo špendlíku také magnetem, díky kterému pak mohou zdobit třeba vaši lednici. V tomto je zkrátka svatební placka skvělá. Pak je to samozřejmě také fakt, že svatební placky jsou prostě hezkým doplňkem a skvěle zapadají do designu dnešních stylových svateb. Cena svatebních placek přitom není nijak astronomická a v celkovém rozpočtu svatby se snadno ztratí.

Svatební placka je milým překvapením a hezkou pozorností pro svatební hosty. Uvidíte, že svatební hosté budou ze svatební placky nadšení. Tak co, už jste se rozhodli pro svatební placky a přemýšlíte, kde svatební placky koupit a nebo nechat vyrobit? V Česku existuje web ioznameni.cz, kde vám svatební placky ochotně a za rozumnou cenu vyrobí. Přitom design placek si můžete navrhnout sami a nebo můžete využít již předpřipravené designy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.