Nezařazené · Svatební zvyky

Jak zabavit hosty na svatbě?

Plánujete svatbu v Olomouc nebo blízkém okolí a přemýšlíte nad tím, jak by měl váš den D vypadat, abyste si ho užili nejen vy, ale i vaše rodina a přátelé? Poradíme vám, jak hosty zabavit, aby se ani chvilku nenudili.

Když se novomanželé fotí, co dělají hosté?

Nejpalčivějším tématem pro nevěstu a ženicha bývá, jak se postarat o hosty, když se oni sami fotí. Občas focení trvá dvacet až třicet minut, jindy může trvat i přes hodinu. Záleží na tom, jak moc fotogenické jste si místo pro svatbu vybrali a kolik fotografií by měl pozvaný svatební fotograf udělat. Záleží samozřejmě i na mnoha dalších okolnostech, které však hosty příliš nezajímají. Zato je zajímá, co mezi tím budou dělat oni. A věřte, možností je skutečně bezpočet. Během vašeho focení se hosté mohou pobavit různými aktivitami a po vašem příchodu jim program můžete udělat vy, pokud jsou součástí vašeho večera i svatební tradice.

Dj umí rozproudit zábavu

Svatební tombola

To je nadmíru oblíbená a především účelná zábava. Do tomboly dáte cokoliv, co vás napadne. Domácí spotřebiče, knížky, vybrané lahůdky, kosmetiku. Zkrátka cokoliv, co vás napadne. Snažte se však, aby se v tombole neocitly věci porouchané, opotřebované, zkrátka takové, které nebudí dobrý dojem. Samozřejmě věci do tomboly nemusíte kupovat, nevěsta s ženichem do tomboly obvykle dávají to, co nepotřebují, nechtějí, mají doma dvakrát, zkrátka všechno, co je doma nadbytečné, ale stále funkční a nezničené. Lístky do tomboly si pak hosté koupí a zatímco vy se budete fotit, hosté budou soutěžit. Díky tombole si také můžete přijít na nějaké peníze, neboť rodina a přátelé budou nákup lístků do tomboly považovat za finanční příspěvek novomanželům. Je dobré zaúkolovat prodejem lístků a následným losováním někoho, kdo doporovodí celou akci vtipnými průpovídkami.

Další variantou je vtipná tombola, kdy jako ceny vyberete například tatranky, což bude cena výlet do tater neo strouhanku, což bude cena puzzle pro pokročilé apod.

Svatební obraz

Kreativitě se meze nekladou. Připravte pro hosty velké bílé plátno, nejlépe akrylové či olejové barvy, štětce a vodu na oplachování štětců a každému z hostů dejte za úkol namalovat část svatebního obrazu. Pro hosty je to skvělá tvůrčí zábava. Je jedno, zdali budou malovat něco konkrétního nebo abstraktního, rozhodně se při tom pořádně nasmějí, a pro vás vytvoří krásnou vzpomínku.

Na svatbě by neměla chybět hudba

Fotokoutek

Dnešní doba si ho přímo žádá. Každý chce mít na ten den památku. A stačí vám k tomu jen člověk s fotoaparátem ochotný hosty fotografovat, různé rekvizity, nejlépe tematické, ale fantazii se meze nekladou. A také to chce kreativní fotostěnu. Může být jednobarevná nebo například květinová. Chcete-li ale zachovat téma svatby, ideální je fotostěna se svatebním altánkem. Aby si hosté mohli fotografii rovnou odnést domů, ideální je fotit na Instax nebo jakýkoliv jiný polaroid, který fotografie dokáže ihned vyvolat.

Svatební noviny

Stačí jich vytisknout tolik, aby byl jeden výtisk do dvojice. Ve chvílích, kdy se nic neděje, nebo se připravuje další zábava, tak si v nich hosté mohou počíst. Obvykle jde o pár stránek s fotkami ženicha a nevěsty a s jejich přáteli a rodinou, o fotografie z dětství a dospívání. Měly by být vtipné, aby se hosté pobavili. Co se týče textu, obvykle se týká toho, jak se novomanželé seznámili, co mají společného a v čem jsou naopak jiní či vtipné historky, které prožili. Vytvořit můžete i kvíz pro hosty, v němž si mohou vyzkoušet, jak dobře ženicha s nevěstou znají.

Svatební strom hostů

Svatební strom hostů

Další velmi kreativní zábava. Na bílé plátno namalujte hnědou barvou kmen stromu i s větvemi. Poté můžete jednotlivé větve nadepsat příjmením rodinné větve, příjmeními ostatních vašich příbuzných a přátel. Nebo nechejte na plátně čistě jen svatební strom hostů s větvemi. Vedle stromu umístěte různě barevné inkousty nebo prstové barvy, do kterých si každý z hostů namočí prst a svůj otisk vtiskne na strom a následně i podepíše. Jestliže nechcete riskovat, že se vám strom hostů na plátno nakreslit nepodaří, nevadí, předkreslené svatební stromy seženete na internetu i v kamenných prodejnách.

Svatební vzkazy

Připravte si na svatbu ozdobnou dřevěnou krabičku, malý trhací bloček a dostatek psacích potřeb. Během celého svatebního dne pak mohou hosté nechávat nevěstě a ženichovi vzkazy, tedy co jim přejí do manželství. Na konci dne se krabička zavře, popřípadě zapečetí a při výročí manželů (obvykle po pěti až deseti letech) si krabičku otevřou a všechna přání si přečtou.

Losovačka

Tento druh zábavy bývá oblíbený zejména na těch svatbách, při nichž se pozvaní hosté vzájemně příliš neznají. Právě pro tento účelněkdo zřejmě vymyslel hru s názvem Karlovarská losovačka. Stačí k ní jen tužka, papír a dostatek alkoholu. Na papírky se napíšou jména všech přítomných hostů, pak se promíchají a každý z hostů si vytáhne jeden lísteček. Jméno člověka, kterého si vylosují, pak musí pozvat na bar na skleničku něčeho dobrého. Tak se postupem večera mohou seznámit všichni se všemi. Jde to ale i bez alkoholu. Není problém vylosovaného člověka pozvat i na domácí limonádu nebo na kávu.

Svatební kvíz

Jak moc dobře vás vaše rodina a přátelé znají? Vymyslete si vlastní kvíz, který se bude skládat alespoň z deseti až patnácti otázek. Během toho, co vy se budete fotit a svatební fotograf se bude snažit váš den zachytit v těch nejromantičtějších pózách na těch nejfotogeničtějších místech, hosté mohou na připravené papíry s otázkami vepisovat své odpovědi. Jakmile budete mít pár minut času, můžete pak vtipné odpovědi číst před hosty nahlas. Ale pozor, tato zábava se dozajista obrátí proti vám. I hosté pak mohou připravit kvíz pro ženicha a nevěstu a zjistit tak, jak dobře se navzájem znají jen oni dva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.